Çatı İzolasyonu Neden Bu Kadar Önemli ?

Çatı İzolasyonu Neden Bu Kadar Önemli?


Çatı yalıtımı  konusu hakkında fikir sahibi olmanız yeni satın alacağınız daireleriniz, iş yeri ofis katlarınız için size bir ışık olacaktır. Çatı izolasyonu yapılmadığı durumlarda hem ses, hem kötü hava koşullarından büyük ölçüde etkilenerek, çok büyük maliyetlere katlanması gereken bina sakinlerinden biri olabilirsiniz. Özellikle çatı katı bir daire satın almak istiyorsanız, gerekli çatı izolasyonu işlemlerinin yapılıp yapılmadığı hususunda kesin ve net bilgiler almanız ileride çıkabilecek sorunlara karşı garantiniz olacaktır. Bu bilgileri satın alacağınız daire sahibinden ya da yönetimden yazılı almanız ise menfaatinize olacaktır. Çünkü bilindiği üzere insanlar bir şeyleri kolay inkâr etme noktasında oldukça başarılı olabilmektedir. Sonradan hüsrana uğramaktansa en baştan almak istediğiniz daireye özgü konular hakkında bilgi sahibi olmanız doğru olacaktır.


Çatı yalıtımının önemini soracak olursanız verilecek cevabımız oldukça basittir. İzolasyonu yapılmamış çatı, zor kış günleri demektir, sadece kış günleri değil yazın kavurucu sıcaklarında evlerinizde klima maliyetlerinin artması, açılan pencerelerden alınan cereyan sebebi ile hastalıkların nüksetmesi demektir. Sadece bununla kalmayıp, izolasyonsuz çatılardan sızan sular sebebi ile hayatın kâbusa dönmesi demektir. Bu sebeple izolasyonsuz bir çatı yaşam alanlarınızın kalitesini düşürecektir.  Sürekli katlanmak zorunda olduğunuz maliyetler belki de yeni bir çatı inşası için ödenecek bedeli dahi geçecektir. Sürekli olarak küf ve nemden şikâyet olur duruma gelirsiniz. Çatı izolasyonu yapılmamış olan evinizde güzel kokuların yerini rutubet kokuları almaya başlar.


Çatı yalıtımı konusunu iyice kavramanın tek yolu çatı izolasyonu yapılmamış olan bir bina ile çatı yalıtımı yapılmış bir binanın karşılaştırması ile olabilmektedir. Bu tarz iki bina sakinleri ile yapacağınız görüşmeler sizlere daha iyi fikirler sunacaktır. Firmamız çatı izolasyonu konusunda uzman ekibi ile hızlı ve pratik çözümler sunmakta, izolasyonsuz çatıların ehemmiyeti hakkında müşterilerini aydınlatmaktadır. Firmamızın web sitesi üzerinde bulunan whatsap iletişim hattımızdan merak ettiğiniz tüm soru ve sorunları tarafımıza iletebilirsiniz. Bu sayede firmamız hem sizleri bilgilendirmiş olur, hem de sizler firmamız ile tanışma imkânı bulursunuz.