Çatı Isı İzolasyonu

Çatı Isı İzolasyonu

çatı ısı izolasyonu Çatı ısı izolasyonu, kötü hava koşullarında, kar, yağmur ve soğuğun engellenmesi amacı ile gerçekleştirilmektedir. Çatılar zamanla yıpranmaya müsait olan alanların başında gelmektedir. Özellikle müteahhitlerin kullandıkları çatı malzemeleri kalitesiz ve dayanaksız ise yeni bir ev dahi olsa çok kısa bir süre içerisinde problemler baş göstermeye başlayacaktır. Problemlerle başa çıkmamın en etkili yolu ise firmamızdan geçmektedir. Kullanılan çatı ısı izolasyonu malzemelerini birinci sınıf kaliteli malzemelerden seçmekte olan firmamız, malzemeleri kaliteli işçilik ile bir araya getirdiği için hiçbir zaman izolasyon sonrası sorun yaşamanıza yol açmamaktadır. Çatı altı katlarda oturanların en çok muzdarip oldukları konuların başında ısınma problemleri gelmektedir. Çatıdan gelen soğuk ve rüzgârın adeta evlerinin içinde dolaştığından şikâyetçi olan kişiler bu konunun çözümü için gerekli önlemleri almak istemektedir.


Çatı ısı izolasyonu bir binanın tümünü ilgilendiren bir konudur. Çatı altındaki dairede oturan kişinin üzerine tamamıyla bu sorumluluğun yıkılması oldukça yanlıştır. Binanın ısı yalıtımı tam olarak gerçekleştirilmemiş ise ucuz malzeme ve kalitesiz bir işçilik ile bir çatı yapılmış ise her daire ısınırken, çatı altında bulunan dairelerin diğer dairelerden daha yüksek faturalar ödediği acı bir gerçek olmaktadır. Bu sebeple binanızın çatısında ısı kaybının önüne geçmek istiyorsanız, bina yönetimlerinde bu konunun dile getirilmesini sağlayarak firmamızın sunmuş olduğu çatı ısı izolasyonu hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Burada diğer daire sahiplerinin de konu hakkında anlayışlı olması gerekmektedir. Çatının bir kişinin sorumluluğunda olmayışının bilincinde olunması durumunda ortak bir paydada buluşarak masraflara ortak bir şekilde katlanarak kolaylıkla bu sorunun üstesinden gelinebilmektedir.


Çatı ısı izolasyonu için en çok tercih edilen malzemelerin başında soğuğun tamamıyla ortadan kaldırılmasına yardımcı olan, alüminyum folyo cam yünü çatı şiltesi gelmektedir. Bu malzeme, tavan arasına uygulanmaktadır. Malzemenin folyo içeren kısmı en altta olması gerekmektedir. Bu durum ısı seviyesinin arttırılması için gereklidir. Isı izolasyonunda kullanılan cam yünü ıslanmaz özelliğe sahiptir. Ancak her halükarda çatıya su girmesinin önüne geçilmesi gerekmektedir. Cam yününün arasında bulunan aralıklardan su alma riski bulunduğu için bu riskin önüne geçilmesi de bir diğer önemli husustur. Firmamızdan alacağınız hizmetler neticesinde tüm risklerin ortadan kaldırılması ile sonraki yıllarda enerji harcamalarınızda gözle görülür bir düşüş yaşayacağınızın garantisini vermekteyiz.