Çatı İzolasyonu

Çatı İzolasyonu

çatı izolasyonu Çatı izolasyonu deyince akla ilk gelen konu çatının dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı daha korunaklı hale getirilmesidir. Çatılar konutların ve iş yerlerinin ortak kullanım alanları arasında olan, dışarıdan gelecek yağmur, soğuk, sıcak ve nemden evi korumaya yarayan en önemli unsurlardır. Bir evin çatısında oluşabilecek en ufak bir arıza bazen tüm daireleri etkilemektedir. Genel olarak yayılmış olan bir düşünce vardır. Çatının hemen altındaki daire en büyük probleme maruz kalan daire şeklinde düşünülmektedir. Doğruluk payı her ne kadar var ise de bu alan binanın ortak kullanım alanı olması hususu ile bu alanda oluşabilecek herhangi bir sıkıntıdan tüm daire sahipleri sorumludur.


Çatı izolasyonu konusu hakkında fikir sahibi olmayanlar için derlenen bu yazımızda izolasyon nedir? Ne için yapılır? İzolasyon malzemeleri nelerdir? Bu konulara değinmekte yarar görmekteyiz. İzolasyon herhangi bir alanın ses, gürültü, soğuk ve sıcağa karşı korunaklı hale getirilmesi şeklinde tanımlanabilir. İzolasyon için günümüz teknolojileri ile geliştirilmiş birden fazla malzeme bulunmaktadır. Bunlar boyut ve kalite bakımından farklılıklar göstermektedir. Firmamızda bulunan geniş ürün yelpazesi sayesinde çatı izolasyonu yaptırmak isteyen müşterilerimize fazlası ile seçenek sunmaktayız. İzolasyon ihtiyacı özellikle binanın tamamının korunmasına yönelik olarak çatıdan kaynaklanacak problemlerin önüne geçilmek adına ortaya çıkmıştır. İzolasyon malzemeleri, ısı ve su akışının önüne geçilmesi amacı ile kullanılan izocam çatı şilteleri, köpük, fiberglas levhalar, osb paneller, membran ve benzeri birçok alternatifi bulunan araçlardan oluşmaktadır.


Çatı izolasyonu konusunda sektörde kendini oldukça geliştirmiş olan firmamız, günümüzün koşullarına ayak uydurmuş, kaliteli malzeme ve usta işçilik ile sorunsuz işlemlerle her daim yanınızda olmaya devam etmektedir. Rekabet koşulları çerçevesinde ne kadar kaliteli hizmet sunulur ise o kadar aranan bir firma olabileceğimizin bilincinde olmamız firmamızın avantaj sağlamasına yol açmaktadır. Müşterilerimiz tarafından talep edilen tüm çatı izolasyonu malzeme ve işçilik hizmetlerinde her daim ön plana çıkmayı kendimize hedef almış bulunmaktayız. Firmamızdan alacağınız hizmet karşılığında ödeyeceğiniz bedelleri hak edebilmek gayesi içerisinde çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Sizlerde izolasyon ihtiyaçlarınızda her daim firmamız ile iletişim kurarak sorunlarınızın çözümü için önemli bir adım atabilirsiniz.