Çatı Kiremit Temizliği

Çatı Kiremit Temizliği

çatı kiremit temizliği

Çatı kiremit temizliği hizmetlerimizden yararlanmak istediğiniz her an firmamız ile iletişim kurmanız mümkün olmaktadır. Kiremitlerin ilk günkü gibi temiz ve canlı renklerde görülmesini isteyen bina yöneticileri, bina sakinleri ile ortak bir paydada buluşarak temizlik kararını aldıktan sonra firmamızla görüşme sağlamaktadırlar. Yapılacak hizmetler hakkında sormak istedikleri soruları sorduktan sonra gerekli konularda aydınlatılmakta ve temizlik için bir zaman dilimi belirlenmektedir. Genel olarak firmamıza sorulan soruların başında çatı kiremit temizliğini nasıl yapıyor oluşumuz gelmektedir. Bu konuda birkaç kulaktan dolma fikre sahip olunduğu için uzman bir ağızdan hizmetin içeriği dinlemek istenmektedir. Firmamızda konusunda uzman olan ustalarımız konu hakkında detaylı bir bilgilendirme gerçekleştirmektedir.


Çatı kiremit temizliği yaparken dikkat ettiğimiz hususların başında temizlik yapılacak alanda olası bir hasar olup olmadığı, hasar var ise bunun muhakkak en başından bilinmesi gerektiğidir. Bu sebeple hasar olup olmadığına emin olunmadığı durumlarda çatı keşfinin yapılması gerekmektedir. Hasarlı olan kiremitler sebebi ile temizlik esnasında daha büyük sorunlara yol açılabileceği büyük bir gerçektir. Bu sebeple öncelikle hasarlı olan kısımların tamiratı gerçekleştirilmeli, akabinde temizlik işlemi yapılmalıdır. Veyahut hasar var ise bunun faturasının firmamız çalışanlarının üzerine çıkmaması için bu durumun kesin olarak tespit edilmesi önemli bir husustur. Hasar bulunmayan alanlarda çatı kiremit temizliği yapmak oldukça basit bir işlemdir. Öncelikle kiremitlerin üzerinde birikmiş olan toz ve kirler tazyikli su ile yıkanmalıdır. Yıkama esnasında daire sahiplerine bilgi verilmeli, açık cam ve pencerelerin kapatılması sağlanmalıdır. Olası bir su akıntısı sebebi ile dairelerin zarar görmesinin önüne geçilmelidir.


Çatı kiremit temizliği yaptırmak isteyen müşterilerimiz, bu hizmetin gerekliliği konusunda bazı durumlarda çelişki yaşamaktadırlar. Temizlik yapılmayan alanlarla yapılan alanla arasındaki farkı bilmedikleri için temizlik hizmetine ön yargı ile yaklaşılabilmektedir. Evlerimizin içinin nasıl temizliğe ihtiyacı var ise tüm binamızı korumaya yarayan çatıların da özenli bir temizliğe ihtiyacı vardır. Temizlenmiş olan kiremitler daha uzun soluklu ve daha dayanıklı olacaktır. Temizlik kararı alındığında en azından çatı kiremit temizliği yapılmadan önce çatıdaki hasarlar da tespit edileceği için çifte fayda sağlanmaktadır.