Çatı Kuşluk Açımı

Çatı Kuşluk Açımı

çatı kuşluk açımı

Kuşluk açımı ihtiyaçlarınızda yanınızda olmaya devam eden firmamız hızlı hizmet, pratik çözümler, kaliteli işçilikle çalışmalarını sürdürmektedir. Kuşluk açımı genel olarak çatılarda aydınlatma, havalandırma veyahut çatı katı yapımı durumlarında gerçekleştirilmektedir. Bağlı bulunduğunuz mahalli idarelerin ilgili birimlerinden gerekli izinleri aldıktan sonra firmamıza yapacağınız müracaatlar neticesinde talebiniz doğrultusunda işlem yapılmaktadır. Çatınızda daha önce kuşluk bulunmuyor ya da dairenize çatı dubleksi eklettirmek istiyorsanız her türlü ihtiyacınızda yanınızda olduğumuzu bilmeniz yeterli olacaktır. Sonradan eklenti olan dubleksler için sıklıkla bu işlem yapılmaktadır. Hem şirin küçük bir çatı görünümü kazanılırken, hem de çatı katı için şık bir aydınlanmaya sahip olunmaktadır.


Kuşluk açımı yapılırken çatının ana hatlarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Taşıcı sistemi uygun olmayan çatılarda bu işlem yapılamamaktadır. En fazla yapılan işlemler ahşap çatılarda görülmektedir. Kuşluk açımı yapılacağı zaman öncelikle firmamızın tecrübeli ustaları kuşluk talep edilen alanların tespiti, çatının buna uygun olup olmadığının kontrolü için bir ekspertiz gerçekleştirmek isteyecektir. Eskpertiz işlemlerimiz ile ilgili tarafınızdan herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Önceliğimiz her zaman memnun müşteri portföyü oluşturmak olduğu için kuşluk açımı işlerinde ücret talep etmemekteyiz. Kuşluk yapılacak olan alan için uygun ölçülerin alınması önemli bir husus olmaktadır. Çatı ana görüntüsünü çok fazla bozmayacak nitelikte kuşlukların yapılması idealdir.


Kuşluk açımı deyince belki de birçok insanın aklına gelen kuş evleri olmaktadır. Aslına bakarsanız küçük bir ev görünümü veren kuşluklar binaların çatılarında çeşitli amaçlara hizmet etmeleri için yapılmaktadır. Çatı arasının hava almasını sağlaması amacı ile inşaat aşamasında yapılan kuşlukların açılır kapanır cam sistemleri ile bütünleştirilmesi önemli bir husustur. Tek kapalı cam takılması halinde sadece aydınlatma hizmetinden yararlanılmakta, çatı arasının havalandırılması imkânsız hale gelmektedir. Müşterilerimiz kuşluk açımı talepleri olduğunda bunun açılır cam ile mi ya da tek cam ile bütünleştirileceği hususlarında firma yetkililerimize bilgi vermeleri gerekmektedir. Maliyet hesaplamaları yapılırken en ince ayrıntının dahi hesaplanması sürpriz hizmet bedelleri ile karşılaşmanızın önüne geçecektir. Bu sebeple ön ekspertizi gerçekleştirmeden, gerekli ölçümlemeleri yapmadan siz değerli müşterilerimize fiyat bilgisi verememekteyiz.