Çatı Temizliği

Çatı Temizliği

çatı temizliği

Çatı temizliği yapmak binanın çatı ömrünü uzatmak için gereklidir. Çatılar dış ortamla direk temas halinde olan binalar ayrılmaz parçalarıdır. Bir bina inşa edildikten sonra genel olarak kimsenin aklına çatı temizliği gelmemektedir. Bu çok yanlış bir düşüncedir. Temizlenmeyen çatıda oluşan pas, kir, yabancı malzemeler birikmesi sonucunda zamanla çatının hem yalıtım malzemesi hem de çatı malzemeleri zarar görecektir. Bu sebeple rutin çatı temizliği yapmakta yarar bulunmaktadır. Elinize süpürgeyi suyu alıp, koskoca bir çatıyı temizlemeyi düşünmeniz imkânsızdır. Bunun için bir uzmandan destek almanız yerinde olacaktır. Firmamız bu hususta birçok müşterisine hizmet götürmektedir.


Çatı temizliği hususunda uzman olan personelimiz, sanayi tarzı süpürgeler ve gerekli temizlik malzemeleri ile kimsayal maddeleri kullanarak yeterli seviyede temizlik gerçekleştirmektedir. Çatının üst zemini gibi çatının baca kenarlarının, oluklarının, bacaların, yalıtım malzemelerinin de temizlenmesi sureti ile genel bir temizlik gerçekleştirilmektedir. Bu sayede binanızın çatısı ilk günkü haline gelmekte, üzerinde birikmiş olan tüm kalıntılardan rahatlıkla temizlenmektedir. Dolayısı ile almış olduğunuz bu temizlik hizmeti sayesinde çatınız için de genel bir bakım gerçekleştirmiş olmakla kalmamakta, çatınızın ömrünü de uzatmış olmaktasınız. Çatı temizliğinin uzman kişiler tarafından yapılması önemli bir husustur. Herkesten her firmadan bu konuda hizmet alınmamalıdır. Çünkü çatı temizliği itina gösterilmesi gereken bir konu olup, temizlik gerçekleştirilirken çatıda tahribat oluşturulmadan işlem yapılmalıdır.


Çatı temizliği için en uygun zaman yaz aylarıdır. Ancak yaz ayları içerisinde de hava sıcaklıklarının en yüksek olduğu günlerde çatı temizliği yapılmamasına özen gösterilmelidir. Yaz aylarında temizlik yapılmasının ana sebebi, olası bir kötü hava koşuluna maruz kalmadan kolaylıkla temizlik hizmetini tamamlamak ve ısınan çatı malzemesine zarar vermemektir. Firmamız yaz aylarında çatı temizliği hizmetinde oldukça yoğun olacağı için yaz gelmeden firmamızın randevu defterinde yerinizi almak yararınıza olacaktır. Hem profesyonel temizlik hizmetlerimizden yararlanacaksınız, hem de temizlenen çatı sayesinde rahat bir kış geçirmenin keyfine varacaksınız. Firmamız ile yapacağınız hizmet sözleşmelerinde belirtilen temizlik bedelinin haricinde herhangi bir artı ücret talep edilmesi söz konusu olmayacağından, gönül rahatlığı ile hizmet almanın keyfine varabilirsiniz.