Çatı Yükseltme

Çatı Yükseltme

çatı yükseltme

Çatı yükseltme ihtiyacınız var ise öncelikle bu işlemin nasıl yapıldığı, nasıl bir maliyete katlanıldığı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Yıllardır binanızın kahrını çeken çatınız artık bu yükü kaldıramıyor ise belirli sorunlarla baş etmek zorunda kalırsınız. Dolayısı ile ihtiyacınız olan çatı yükseltme işlemi hakkında araştırma yaparak en doğru ve kesin çözüm için kolları sıvarsınız. Çatı yükseltme hizmetleri sunan firmamız ihtiyacınız olduğu her an yanınızda olmaya devam etmektedir. Çatılar bilindiği üzere binayı dış etkenlere, doğa olaylarına karşı korumaya yarayan binanın ana damarıdır. Vücudumuzu düşünecek olursak en önemli şah damarımız giderse ölürüz. Çatı da bu şekildedir. Çatının yıpranması ve olmaması gibi durumlar binanın dış etkenlerden korunmasına engel olacak ve zamanla binanın yıkılma derecesine gelecektir.


Çatı yükseltme işlemi ile eskimiş, yıpranmış ve hatta çökmüş çatıların komple kaldırılarak yeniden inşa edilmesi gerekmektedir. Mevcut çatınızın hem görüntüsünü hem de taşıyıcı sistemini değiştirmek istiyorsanız bu tam da elinize geçmiş bir fırsat demektir. Çatının taşıyıcı sistemi tahta malzemeden yapılmış ise bunun yerini daha sağlam bir malzemenin alması sağlanabilir. Kiremit yapıya sahip bir çatı kullanıyorsanız, daha modern ve kullanışlı shingle çatı malzemesi tercih edebilirsiniz. Ya da çatı yükseltme işlemi yaparken dairenizin üzerinde bir de çatı katı olsun istiyorsanız bu fırsatı değerlendirmeniz mümkün olacaktır. Hem çatınız yükselecek hem de dairenizi dubleks çatı katına çevirebileceksiniz. Tabiî ki bu işlemi yaparken, tabiri caizse bir çivi bile değiştirseniz resmi kurumlardan gerekli belgeleri ve izinleri almanız gerekmektedir. Binanın genel görünümü tamamen değişsin ya da değişmesin, daireye çatı katı eklensin ya da eklenmesin bu durumlar fark etmeksizin tüm işlemlerinizi resmi koşullara uygun olarak yapmanız gerekmektedir.


Çatı yükseltme işleminin bu işi en iyi yapan ustalar tarafından yapılması çok büyük maliyetlere katlanmanızın önüne geçecektir. Peki ya nereden bulacağım ben iyi usta? Diyorsanız, çok uzakta aramayın! Şu an yazıyı okudunuz web sitemizde rahatlıkla bulabilirsiniz. Firmamız sizlere sunacağı çatı yükseltme işlemlerinde diğer işlemlerinde olduğu gibi hızlı ve kaliteli ustalıkla hizmet vermektedir.