Kiremit Çatı Yapımı

Kiremit Çatı Yapımı

Kiremit çatı yapımı

Kiremit çatı yapımı hakkında merak ettiğiniz birçok konu hakkında sizleri aydınlatma amacı ile hazırladığımız bu yazımızda oldukça faydalı bilgiler edinmeniz amaçlanmıştır. Kiremit malzemesi, inşaat sektöründe en çok kullanılan, çevrede gördüğünüz hemen her binanın çatısında uygulanmış olan, oldukça ekonomik ve kolay montajı yapılan bir malzemedir. Bu sebeple çoğu zaman hem zamandan kazanmak hem de bütçe kontrolü sağlamak amacı ile kiremit çatı yapımına ağırlık verilmektedir. Firmamız köklü bir şirket olarak tüm hizmetlerinde başarılı ve tecrübeli ustalarla çalışmaktadır. Ustalarımız sorumluluğunu aldığımız inşaat için en kısa sürede işlemlerini sonuçlandırmaktadır.


Kiremit çatı yapımı öncesinde uygulama yapılacak alanda yeterli derecede ölçümleme yapılmalıdır. Çatı kenarlarından geçecek olan su olukları ve gizli derelerin yerleri belirlenmeli, kiremitlerin döşeneceği ana taşıyıcı sistem üzerine gerekli yalıtım malzemeleri uygulanmalı, taşıyıcı sistem üzerine kiremitlerin uygulanması esnasında sağlam bir işçilik yapılmalıdır. Konusunda uzman ekibimiz işçilik kalitesinden ödün vermemektedir. Sıradan, tecrübesiz kişilere kiremit çatı yapımı için müracaat edilmesi durumunda karşılaşılabilecek olası risklerin göz önünde tutulmasında fayda bulunmaktadır. Bir firmadan daha uygun fiyatlarla çalışan kişilerin bu işi ne kadar doğru ve sağlam yaptığını bilemeyeceğiniz için muhatabı belli olan firmamız gibi köklü bir geçmiş ve sağlam bir tecrübeye sahip olan işletmelerden destek almalısınız. Aksi takdirde en ufak bir rüzgâr dahi kiremitlerinize zarar verebilir, kiremitlerin çatılardan uçması sonucunda hem çevresel riskler ortaya çıkar hem de bina üzerinde ciddi hasarlar oluşur.


Kiremit çatı yapımı uzmanlık gerektiren bir konudur. Yukarıda bahsettiğimiz gibi kendini çatı ustası olarak tanıtan kişilerin tecrübelerinden emin olamayacağınız, referanslarını göremeyeceğiniz için belirli riskleri göze almanız gerekmektedir. Güvenlik önlemleri alınmadan çatı işlerinin yapılması tehlikeli ve yasaktır. Bu tehlike karşısında önlemsiz çalışan kişilere itibar etmeyiniz. Firmamız tüm güvenlik önlemlerini aldıktan sonra ustalarını kiremit çatı yapımı için yönlendirmektedir. Olası can kayıplarının önüne geçilmesi için en önemli koşul güvenlik önlemleridir. Ödeyeceğiniz çatı bedelinin düşüklüğüne değil, kaliteli, sağlam ve güvenli bir işçilik ile yapılıyor olmasına önem vermelisiniz. Firmamızın kaliteli hizmetlerinden yararlanmak üzere sizleri adresimizde bekliyor olacağız.